Wydarzenia i zapowiedzi – 2016 r.


5 czerwca

Z radością zawiadamiamy, że wybitna podkowiańska artystka Zofia Broniek została wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Zbiegająca się z podsumowaniem Jej 23 letniej pracy nad „Podkowiańskim Magazynem Kulturalnym” uroczystość dekoracji Laureatki odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca o godz. 11.00 w CKIO w Podkowie Leśnej w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, Pałacyku Kasyno ul. Lilpopa 18.

Zapraszamy wszystkich wielbicieli twórczości artystycznej Zofii Broniek, a także autorów, przyjaciół i czytelników „Podkowiańskiego Magazynu Kulturalnego”.

 

 

16 kwietnia
Zapraszamy na piąta wycieczkę ptakolubów. Wyruszamy 16.04.2016 o godz. 9:00 z parkingu przy kościele w Raszynie. Dojazd własny. Przewodnik pokaże nam ptaki środowiska wodnego.
Lornetki x 10, ciepłe napoje w termosach, kanapki. Czas trwania: 3 do 4 godz.
Zapisy tel. 501 087 578.
Kontakt: Zbigniew Musiałek [zbigniew.musialek@gmail.com]

 

9 kwietnia - urodziny Podkowy Leśnej
Towarzystwo, jak co roku, 9 kwietnia uczestniczyło w „urodzinowym” składaniu kwiatów pod figurą Matki Boskiej u zbiegu ulic Parkowej i Bluszczowej, kryjącą kamień węgielny naszego Miasta. Tego dnia, 91 lat temu, został podpisany akt notarialny powołujący spółkę z o.o. „Miasto Ogród Podkowa Leśna”, którą tworzyli: Stanisław Wilhelm Lilpop, właściciel gruntu, „Siła i Światło” SA i Bank Związku Spółek Zarobkowych. Lepszą datę określającą początki naszej miejscowości trudno znaleźć.


           

13 lutego
Promocja książki Małgorzaty Wittels „TRZECI ALBUM Z PODKOWĄ”
plakatZdjęcia

 

 

27 i 30 stycznia
10 lat Uniwersytetu Otwartego Pokolenia


uop
Zdjęcia

Broszura

Zdjęcia

 

17 lutego
Wykład inaugurujący kolejny semestr Uniwersytetu Otwartego Pokolenia
Zdjęcia

 

 

9 lutego
Zabawa ostatkowa